Blog Banner

İstanbul Komatsu Yedek Parça

Japonya merkezli kurulmuş olan Komatsu, iş makinesi üreticileri ve aynı zamanda da endüstriyel ekipman ve askeri teknolojilerin üreticisi konumunda bulunmaktadır. Komatsu, Tokyo'da Minato semti içinde bulunmaktadır. Caterpillar markasının ardından dünyanın ikinci olan en büyük iş makinelerinin üreticisi konumundadır.

En fazla pazar payına sahip olan parça tedarikçisiyle anlaşma sağlayarak kurmuş olduğu iş birlik ve beraberliği sayesinde de, yedek parçaların kalitelerini her zaman en üst seviyede tutmak için titizlik gösteren Komatsu markası, orijinal yedek sektör içinde de AR-GE çalışmaların da gerçekleştirmektedir.

Orijinal Yedek Parça Nedir ve Kullanım Avantajları

Her birinin uyum içinde çalışmakta olan parçaların bir araya getirilmesi ile komponentler oluşur, bunlarında bir araya gelmesi ile makineler oluşturulmaktadır.

Mesela İş makinelerinde ekskavatörlerin göz önüne alınarak açıklanması çok daha kolay olmaktadır. Ekskavatör ; güç üretimleri için motora, motor gücünün de hidrolik olarak bir diğer sistem içine aktarılabilmesi için hidrolik pompa metaryaline, makinelerin yürümesi için de yürüyüş takımlarına, koparma ve kazma vb. işlerin yapılması için de arm, kova, boom ya da silindirden oluşması gerekmektedir.

Bakıldığı zaman bütün bu sistemlerin yakıtın yanması sonucunda elde edilmiş olan gücün işe dönüşebilmesi için tasarlanmış olduğu görülmektedir.

Sistemin mantığının basit fakat markaları da marka yapan durumlar, tüm bu ekipmanı en uzun zamanlı ve en makul fiyat ile müşteriye aktarmaktır. Bu yüzden de çok kapsamlı bir araştırma ve ileri teknolojiler sayesinde elde edildiği görülmektedir. Dünyada bazı iş makinesi firmaları makinenin tüm aksamının yedek parçalarına kadar kendileri tasarlamaktadır. Bu yönde ilerlemekte olan firmalardan birisi de Komatsu firması olmaktadır.

Komatsu cironun çok büyük bir kısmını da Ar-ge çalışması için ayırmakta ve iş birliği yapmış olduğu firmaların hemen hepsinde de konusunda bir lider konumuna gelmektedir. Mesela makinesinde tasarlamış ve kullanmış olduğu keçe genelde Nok olarak bilinmektedir. Bu yüzden de ilk sıralara geçmiş olması kaliteli ve güvenilir olmasından, işini en doğru ve iyi şekilde yapmış olmasından kaynaklanmaktadır.