Blog Banner

Komatsu Ekskavatör Yedek Parça

İnsan gücünün yetmemiş olduğu zamanlarda iş makinelerinin en büyük destekçileri olarak bilinir. Yedek parçalarının kolay bir şekilde bulunması ve tedariğinin sağlanmış olması büyük bir kolaylık sağlar. Ekskavatörler toprak işlemlerinde kullanılan bir iş makinesi olarak bilinmektedir. Vinç  ve şavul ekskavatör, kepçe çekme ekskavatörleri ve ters kepçe ekskavatörleri gibi kollara ayrılmasına göre çeşitli bakımdan seçenekleri de bulunur. Güç sistemlerinde ki kullanımına göre hidrolik olarak ya da zincirli sistem içinde çalışır. Küçük kanal açılmasında ve büyük maden ocağının işlenmesine kadar farklı büyüklük ve güç içinde bulunur .

Günümüzde gelişmiş olan teknolojiler ile beraber birçok iş makinelerinin faaliyette olması ve uzun mesailerin harcanması için gereken işlerin daha kısa zaman içinde ve verimli bir biçimde yerine getirilmesi için kullanılır. Bugün en çok bilinen ve kullanımının en yaygın olduğu iş makinelerinden birisi olan ekskavatörler oldukça önemli bir iş bölümünü kolaylaştırır.  Kazı ve zemin durumuna göre de lastik tekerlekli ya da plastik olanların tercih edilmesi için en uygun araç seçimi yapılır.

Komatsu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ekskavatörün ne demek olduğu ekskavatör nedir sorusuna cevap olarak baktığımız zaman en net olan tanımı; daha fazla inşaat işleri için kullanılan, hafriyat işlerinde de ağırlıklı olunması üzerine sektörün farklı alanlarında bulunan ve faaliyet gösteren iş makinelerine ekskavatör adı verilir şeklinde ifade edilir. Ekskavatör işin nitelik ve niceliğine göre farklı birçok özelliğe sahip makinelere denilir. Toprak işleri için kullanılır ve çok farklı modelleri bulunur. Ters kepçeli ekskavatörler, çekme kepçe ekskavatörler, şavul ekskavatörler ya da vinç gibi değişik ekskavatörlerin türleri bulunur. Bütün bu tip ürünler, farklı kullanım alanına göre sınıflamaya ayrılır. Ekskavatörler toprağın kazılmasını sağlamak, hafriyatın yüklenmesinde yardımcı olmak, ağır yükün kaldırılmasında ya da taşınma işleminin yapılması gibi ağır işler için kullanılır. İşin nitelikleri ise, makine özelliklerine etki etmesi ve bu sebeple de farklı amaç için değişik olan ekskavatörlerin mevcut olmasından kaynaklanır. Ekskavatör genelde kazım işleri için kullanılır. Birden fazla kullanım alanları bulunur.