Blog Banner

Komatsu Loder Yedek Parçaları

Komatsu, 1921 senesinden bu yana kurulmuş olan köklü iş makinesi kategorisi içinde ciddi kazanımları elde etmiş olan bir firma olarak bilinmektedir. Yıllardan beri sektör üzerine iş makineleri konusunda yapmış olduğu çalışmalar ile AR-GE’ler sonuçlarını vermiş ve bugün de dünyanın her yerinde kullanımı olan bir marka durumuna gelmiştir.

Japonya merkezli bir firma olarak geçen Komatsu, Japon mimarisinin özelliklerini de taşımaktadır. Özellikle aksam ve motorların mekanik düzeyde kalite makinelerin çok daha az arızaya yol açmasına sebep olmaktadır. Bununla birlikte ağır yük olanağına karşı kaliteli olan motoru ve parçası ile bir zorluk gösteren makinenin yıpranma payının da önüne geçmiştir.

Komatsu Beko Loder markası, klasik kazıcılar ve yüklenici modelleri ile firmaya satışlarını sunmakta ve iş yükünü de ortak olmaktadır. Gerekirse arazi düzenlenmesi gerekirse inşaat bölgesi gibi her türlü yükler için kilit pozisyonları alması ile çok fazla kullanılan bir makine olma özelliği de kazanmıştır.

Komatsu kepçelerin tamiri ve bakımı ise standart olan araç ile aynı türde yapılması gerekmektedir. Özellikle yük kaldırılması ve kazma anı için ortamın sertliği ve zorluk derecesine göre cihazların arıza gösterebilmesi ve hidrolik sistemin de anlık yük olması sonucunda arızaların oluşması söz konusu olmaktadır. Bu gibi durumlar için kesinlikle arızanın gerçekleştiği zaman da çözülmesi gerekmektedir.

Loder İş Makinesinin Faydaları Nelerdir?

Loder kullanımları birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Bunlardan en önemlisi ise biri zaman tasarrufunu büyük ölçüde sağlamasından kaynaklanmaktadır. İnsan gücünü ya da basit bir iş makinesiyle kıyas yapıldığı zaman loder iş makineleri çok fazla bir zaman tasarrufunu sağlamaktadır. İşlerin beklenenden kısa süre içinde ve kaliteli bir biçimde yapılmasına imkan da sağladığı görülmektedir. Loderlerin bir diğer faydası ise maliyet üzerindeki yansımaları olmaktadır. Loder kiralanması ya da loder satın alınması yoluna gidildiği zaman her iki durum için de zamandan tasarruf edileceği için direkt olarak maliyet üzerinden de tasarruf sağlanmış olmaktadır.