Blog Banner

Komatsu Toptan Yedek Parça

Komatsu Topran Yedek Parça, AR-GE çalışmalarıbıb gerçekleşmesi için ortaya koyduğu büyük yatırım hizmetleri ve dünyanın en önde gelen parça tedarik şirketleri kurduğu iş anlaşmaları sayesinde orijinal yedek parçaların kalitesini her zaman en üst seviyelerde tutmayı başarmaktadır.

Orijinal yedek parçaların kullanımı sonucunda işletme maliyetlerinden de tasarruf elde etmek mümkün olmaktadır. Bunun en önemli faydalarından birisi makinelerin 2. El değerlerinin her zaman yüksek kalacak olmasıdır. Sizlere hem işletme maliyetleri açısından tasarruf sağlar hem de yüksek olan 2.el değeri olarak kazanç sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Komatsu yürüyüş takımında, Komatsu’nun kendine ait fabrikalarında da en yüksek kaliteye uygun standart olarak üretilmektedir.

Orijinal Yedek Parça Nedir?

Parçaların birbirleri ile uyum içinde çalışmaları sonucunda bir araya getirilen komponentler bunlarında bir araya getirilmesiyle makinalar oluşturulmaktadır.

Mesela motor kısmında olan kranka bakmak gerekirse; Piston kolu, piston aracılığı sayesinde kranka bağlı olur ve piston kolu krank üzerinde çalışmasını sürdürür. Örneğin piston kolu ile krank arasında kalan yere yataklamalar konulmazsa piston da bulunan kol ve krank birbirine sürtme sağlayarak çok kısa zaman içinde aşınmaya başlar ve bunlar da değiştirilmek zorunda olur.

Fakat yataklama sisteminin kullanılmasıyla bu maliyetleri en aza indirmek mümkün olur. Üretici firmaların hangi parçaların ilk önce kırılması, aşınması ya da kopması gerektiğini hesaplayarak ve tasarlama görevi bulunur. Parçaların ne özellikte olması gerektiğini sadece firmanın kendi bilgisi dahilindeki çalışmaları arasındadır. Bu yüzden parçalar buna göre ayarlanarak imalatı yapılır.

Bunun yanında dişlileri de açıklamak gerekirse, şu şekilde açıklamak mümkün olur. Hangi dişli için ne kadar darbenin ya da gücün kullanıldığını üretici firmalar bilir ve o dişli parçaları bunlara göre tasarlanır. Yan sanayi bakımından imal edilmiş olan bir dişlinin zemin sertliğinin az ya da çok olması parçanın dayanıklı olduğu anlamına gelmez. Beraber çalışacağı dişlinin de birbirini aşındırmaması ve zarar vermemesi gerekir bu parçaların da özelliklerini üretici firmalar bilir.